چين صدرنشين تعداد پتنت ثبت شده در فناوري 6G

به گزارش موسسه تحقيقاتي «Cyber Creative» از کل پتنت‌هاي ثبت شده در حوزه فناوري ۶G از آگوست ۲۰۲۱، بيش از ۴۰.۳ درصد آنها متعلق به چين، ۳۵.۲ درصد مربوط به ايالات متحده، ۹.۹ درصد ژاپن، ۸.۹ درصد اروپا و ۴.۲ درصد مربوط به کره جنوبي است.

در اين گزارش آمده است که بيشتر پتنت‌هاي ثبت شده ۶G در چين توسط هواوي به ثبت رسيده است. انتظار مي‌رود طي سال‌هاي آينده چين پتنت‌هاي بيشتري در اين حوزه به ثبت برساند و همچنان صدرنشيني تعداد پتنت بيشتر در حوزه فناوري‌هاي ۶G را براي خود حفظ کند.

براي دستيابي به اين آمار و ارقام حدود ۲۰ هزار پتنت مربوط به فناوري ۶G مورد بررسي قرار گرفته است که شامل ارتباطات، فناوري کوانتومي و هوش مصنوعي مي‌شود. به نظر مي‌رسد کشورهايي که پتنت‌هاي ثبت شده بيشتري دارند، از نظر توسعه اين فناوري نيز در مراحل پيشرفته‌تري قرار دارند و تاثير بسيار بيشتري روي استانداردهاي صنعت خواهند داشت.

انتظار مي‌رفت توسعه شبکه ۶G توسط چين به دليل تحريم‌هاي اعمال شده از سوي دولت ايالات متحده آمريکا در سال ۲۰۱۹ عليه هواوي با سرعت کمتري ادامه پيدا کند اما اين کشور با ساماندهي شرکت‌هاي و دانشگاه‌هاي دولتي رقابت طلبي خود را حفظ کرده است. در گزارش قبلي عنوان شده بود که از کل ۳۸ هزار پتنت ثبت شده در حوزه فناوري ۶G چين با سهم ۳۵ درصدي پيشتاز و ايالات متحده با سهم ۱۸ درصدي بعد از چين در رتبه دوم ايستاده است.

همچنين بايد اشاره کرد که مقدار قابل توجهي از پتنت‌ها (حدود ۱۲ درصد) توسط هواوي ثبت شده است که در سال گذشته ۳۰ درصد از ايستگاه‌هاي پايه جهان تحت کنترل داشت. از ديگر شرکت‌هاي برجسته‌اي که ميزان قابل توجهي از پتنت‌هاي فناوري ۶G را ثبت کرده‌اند مي‌توان به دو شرکت دولتي شرکت علوم فضايي و فناوري چين و استيت گريد کورپوريشن چين اشاره کرد.

انتظار مي‌رود شبکه ۶G بيش از ۱۰ برابر از نسل قبل خود سريع‌تر باشد که رانندگي کاملا خودران، واقعيت مجازي HD و اينترنت جهاني را حتي در دورترين مناطق جهان نيز ممکن مي‌سازد.

منبع : دیجیاتو

 

مقاله پیشنهادی

اقدام وزارت ارتباطات برای مقابله با سرویس‌های ارزش افزوده

وزیر ارتباطات دقایقی پیش در صفحه توییترش از اقدام جدید برای مقابله با سرویس های …